+48 33 821 34 21
43-346 Bielsko-Biała - ul.Hałcnowska 19
Poniedziałek-Piątek: od 8:00 do 16:00

Jak myć i dezynfekować ule?

JAK MYĆ i DEZYNFEKOWAĆ ULE DREWNIANE STYROPIANOWE i POLIURETANOWE – INSTRUKCJA STOSOWANIA
Preparaty biobójcze marki NAJLEPSZA DEZYNFEKCJA oparte są na substancjach czynnych przeznaczonych do produkcji ekologicznej: Rozporządzenie Rady (WE) 834/2007 oraz Rozporządzenie Komisji (WE) 889/2008

ETAP I – MYCIE

Preparatami BIO-CLEAN (preparat pienny) oraz CHLOR-AKTIV (preparat pienny) lub STERIL-CLEAN (preparat niepienny) skutecznie zastąpisz sodę kaustyczną i skutecznie umyjesz wszystkie elementy ula, narzędzia oraz urządzenia pasieki.
Dzięki wysokim właściwościom zmywającym i wstępnie dezynfekującym doskonale usuną z powierzchni wszelkie zabrudzenia oraz pozostałości organiczne.
Elementy podlegające myciu wstępnie namoczyć w roztworze w celu lepszej penetracji miejsc trudnodostępnych.
Ule, urządzenia i narzędzia myć ręcznie z użyciem szczotek lub gąbek.
Po procesie mycia ule dokładnie spłukać czystą, bieżącą wodą.
Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5 do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.

ETAP II – DEZYNFEKCJA ULI, NARZĘDZI ORAZ URZĄDZEŃ

Wyposażenie pasieki poddajemy dezynfekcji poprzez namoczenie lub oprysk w wodnych roztworach preparatów FARMSTERIL lub OXYDION PLUS.
Prace wykonać dokładnie tak, aby roztwór dezynfekcyjny pokrył całą powierzchnię dezynfekowanych elementów oraz dotarł do wszystkich niedostępnych miejsc.
Namoczenie: czas kontaktu nie mniejszy niż 30 min.
Oprysk: pozostawić roztwór na powierzchni przez niemniej niż 30 min.
Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5% do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.

ETAP III – DEZYNFEKCJA GLEBY – TEREN PASIECZYSKA

Teren pasieczyska (teren przed wylotkami i w miarę możliwości pod ulami) zdezynfekować przynajmniej raz w roku (jesień) preparatem FARMSTERIL stosując stężenie 1% w ilości 5-10L roztworu / 1m² powierzchni. Ilość roztworu jest tak obliczona, aby grunt został dobrze nasączony roztworem dezynfekcyjnym.
Dodatkowo wiosną i jesienią przeprowadzić sanityzację powierzchni gleby preparatem ECO-STERIL PLUS
w ilości 50g / 1m² (0,5kg / 10m²).

KATALOG MYCIE i DEZYNFEKCJA ULI

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress